/Files/images/smajlyky.jpg

Вплив емоцій на здоров’я людини

Вченими давно доведено, що емоції впливають на здоров’я людини.

Емоції – це суб’єктивне і суто індивідуальне ставлення людини до того, що відбувається. Тому одні й ті ж емоції у різних людей можуть виникати вабсолютно різноманітних ситуаціях. Але будь яка емоція (наприклад, страх) однаково впливає на людський організм незалежно від ситуації, в якій людина відчуває цю емоцію.

Те, що позитивні емоції добре впливають на здоров’я – це науково доведений факт. Вони підживлюють наш організм, сприяють покращенню стздоров’я.

У той же час люди, які страждають від депресії, постійно переживають почуття тривоги (тобто, ті, які переживають сильні негативні емоції), більше схильні до різних захворювань.

Яким же чином емоції впливають на наш організм?

Ви помічали, що, коли ми перелякані, то можемо бігти набагато швидше? А те, що наше серце починає битися сильніше і частіше, коли ми виступаємо перед великою аудиторією або складаємо іспит? Це відбувається тому, що відповідна емоція готує наше тіло до певних дій: якщо ми перелякані, то тіло мобілізується до втечі; якщо ми сповнені гніву, то тіло готується до нападу. В організмі відбуваються відповідні процеси для того, щоб підготувати нас до дій в конкретній ситуації. Так, наприклад, під час небезпеки підвищується здатність згущування крові і відбувається її відтік від поверхні тіла, що зменшить втрату крові в разі поранення.

Як показують проведені дослідження, коли людина відчуває радість, позитивні емоції, в організмі вивільняються катехоламіни – гормони, що перешкоджають запальним процесам. У цей же час відбувається викид ендорфінів, які здатні зменшити больові відчуття.

Найбільший вплив емоції чинять на серцево-судинну систему. Сильний гнів і тривале роздратування сприяють порушенню роботи серця і розвитку такого захворювання, як гіпертонія.

Кровообіг багато в чому залежить від емоцій: змінюються пульс, тиск, тонус кровоносних судин. Позитивні емоції викликають прилив крові до шкіри, а також покращують склад крові. Емоції змінюють ритм дихання: від сильного тиску людина може задихатися.

Люди, які постійно відчувають стрес, частіше страждають інфекційними захворюваннями верхніх дихальних шляхів. А у людей, які відчувають позитивні емоції, дихання стає легшим.

Фахівці довели, що песимістично налаштовані люди із заниженою самооцінкою часто відчувають тривогу і страх, в зв’язку з чим більше інших страждають від головного болю, хвороб шлунку і хребта. І, навпаки, оптимісти не настільки схильні до застудних захворювань. Крім того, люди, які часто відчувають позитивні емоції, легше засинають і міцніше сплять, а це дуже серйозно впливає на самопочуття.

Численні дослідження впливу емоцій на розумову діяльність людини говорять про те, що під дією позитивних емоцій працездатність підвищується на 30-40%, стимулюється розумово-пізнавальна активність, життя стає повноцінним та цікавим.

Усі ці факти підтверджують значний вплив емоцій на здоров’я людини. Позитивні і негативні емоції відповідним чином позначаються на нашому здоров’ї.

Звідси простий висновок:

світлі думки в голові – обов’язкова складова здорового способу життя. І тільки від самої людини залежить, яка думка (позитивно чи негативно зафарбована) є головною.

Будьмо здоровими!

Кiлькiсть переглядiв: 241

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.