/Files/images/0_19-20/дддддд.jpg

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ директора

Боянського ліцею №1

01.09.2022 №118-о

Анжела БОТА

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

В БОЯНСЬКОМУ ЛІЦЕЇ №1

Вступ

Місія Нової української школи стверджує, що ми розвиваємо моральні та етичні духовні якості учня і почуття розуміння інших. Наша візія передбачає, що учні мають бути організованими, свідомими, турботливими та відповідальними, вони мають поважати права інших і робити свій внесок у загальне благо. Маючи це на увазі, ми створили політику прогресивної дисципліни, яка відображає місію та візію закладу освіти «Доброзичливим бути модно».

У будь-якій великій групі людей конфлікт, природно, має місце. І нашою метою є навчити вирішувати конфлікти, використовуючи позитивні стратегії задля отримання виграшних результатів. Може статися, що деякі учні відчуватимуть труднощі в дотриманні вимог, встановлених у спільних інтересах.

Керівництво ліцею несе відповідальність за забезпечення дотримання правил поведінки для здобувачів освіти, і повинно мати значну свободу дій для задоволення індивідуальних потреб учнів та здійснення судження в контексті конкретних обставин. Наслідки за недотримання очікуваної поведінки можуть відрізнятися в кожній окремій ситуації для кожного окремого учня.

У випадку легкої або незначної провини педагогічний склад ліцею повинен допомагати учням усвідомити неправильність їхніх дій та використовувати такі ситуації, щоб навчити дітей знаходити альтернативні варіанти з позитивними результатами.

У разі некоректної поведінки дисциплінарні заходи повинні бути застосовані в рамках, які зміщують фокус з покарання на інший – коригувальний та співчутливий.

Загальні правила поведінки:

· Здобувач освіти приходить до ліцею за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя до уроку

· При вході узаклад освітидотримується правил ввічливості,вітається з працівниками ліцею.

· Учень готує все необхідне навчальне приладдядо початку уроку, неперебуваєу класних приміщеннях у верхньому одязі чи брудному взутті.

· Заборонено приносити в ліцей та на його територію з будь-якою метою й використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні предмети та речовини; спиртні напої, сигарети (в т.ч. електронні), наркотичні та отруйні речовини. Про наявність лікарських засобіву здобувача освітипотрібно попередити вчителя.

· Завжди виявляти повагу до старших, піклуватися про молодших, шанобливо ставитись доучасників освітнього процесу. Учні поступаються дорогою дорослим, старші – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

· Виходити за територію ліцею під час освітнього процесу лише з дозволу педагогів, непропускати заняття без поважних причин.

· У разі пропуску занять здобувач освіти зобов’язаний надати класному керівнику довідку з медичної установи або пояснювальну записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях.

· Під час перебування в закладі освіти та на його території чітко виконувати правила безпеки життєдіяльності учнів: не бігати, не штовхатись, не кричати, не влаштовувати метушливого, неконтрольованого руху та рухливих ігор, що можуть призвести до падіння та травмування.

· Не провокувати словами та рухами агресивної поведінки, що може призвести до бійки та травмування.

· Поза межами закладу освіти учні поводяться так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я ліцею.

· Учнібережуть майно ліцею та майно інших учасників освітнього процесу, дотримуються чистоти і порядку на території ліцею.

· До учнів, які привласнили чужі речі, будуть застосовані дисциплінарні стягнення. У разі пошкодження чужого майна, батьки учнів, які заподіяли шкоду, несуть матеріальну відповідальність.

· Учні, які знайшли чиїсь втрачені або забуті речі, повинні здати їх черговому, який знаходиться на першому поверсі ліцею.

· Не дозволяється користуватися плеєром, мобільним телефоном, іншими гаджетами на уроках. Вони мають бути сховані та вимкнені, або у беззвучному режимі. В іншому випадку, на вимогу вчителя, потрібно покласти їху спеціально відведене для них місце. Мобільні телефони використовувати під час освітнього процесу лише для навчання.

· Заборонено вживати зафарбовані напої (фанту, колу тощо), продукти швидкого харчування (чіпси, сухарики тощо)

· Учень зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені програмою.

· Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, робочий і спортивний одяг.

· Черговим учням виконувати свої обов’язки згідно Положення про чергування.

Поведінка здобувачів освіти на уроках:

· Перед початком уроку учень заходить до кабінету до першого дзвінка,займає своє робоче місце лише з дозволу вчителя.

· Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших учасників освітнього процесу від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

· Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу в учителя, піднявши руку.

· Якщо учень хоче про щось запитати вчителя або відповісти на його запитання, він піднімає руку.

· Учень має право в коректній формі відстоювати свої переконання при обговоренн ідискусій них питань.

· Коли заходить учитель, учні встають.

Поведінка здобувачів освіти на перервах:

· Перерва – особистий час кожного здобувача освіти. Учень може проводити його на території закладу освіти на свій розсуд, але не заважати іншим.

· Підтримуйте чистоту і порядок на своєму робочому місці та в ліцеї.

· Вільно переміщайтеся територією ліцею, окрім тих місць, де заборонено перебувати з метою безпеки (горище, підвал, кухня, фізична і хімічна лабораторії, майстерня, спортзал).

· Безпечна поведінка учнів – запорука благополуччя в закладі освіти, тому дотримуйтеся правил організованого перебування в ліцеї, а саме:

- правосторонній рух коридорами;

- спокійне пересування сходами, притримуючись перил;

- відмежованість від вікон та інших місць, не пристосованих для ігор.

· Будьте взаємоввічливими у спілкуванні – без штовханини, провокування словами та вчинками.

· Культура мовлення – обличчя учня. Будьте чемні у спілкуванні, звертайтеся до старших і ровесників із повагою, підтримуйте та примножуйте гарні традиції закладу освіти.

Поведінка здобувачів освіти в їдальні:

· Мити руки перед уживанням їжі.

· Під час обіду в їдальні поводитися гідно.

· Уважно та спокійно користуватися виделками, скляним посудом та іншими приборами, використовуючи їх тільки за призначенням.

· Учніповинні шанобливо ставитися до працівників їдальні.

· Учні приходять у їдальню після закінчення уроку у визначений час.

· Учні прибирають посуд після прийому їжі.

· Дбайливо ставляться до майна їдальні ліцею.

· Учні мають право взяти в їдальню принесений з дому сніданок.

· Забороняється приходити в їдальню у верхньому одязі.

Вимоги до зовнішнього вигляду здобувачів освіти:

· до ліцею учні приходять в одязі, що відповідає класичному діловому стилю, на урочисті заходи – у святковому;

· взуття дівчат на низькому стійкому підборі, висота якого до 5 см;

· вигляд учнів охайний, у дівчат волосся зібране, короткий манікюр, під час освітнього процесу відсутні косметика і прикраси, неформальна символіка й атрибутика;

· верхній одяг зберігати в гардеробі, на уроках трудового навчання мати робочу форму, а на заняттях фізкультури-спортивну;

· дівчатам уникати декольтованих, прозорих, надто яскравих, картатих, вкорочених блузок («топіків», футболок тощо), занадто коротких чи довгих спідниць, стягуючих штанів, бриджів, шортів тощо)

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ ПІД ЧАС ОНЛАЙН УРОКУ

Онлайн урок – це важливий елемент дистанційного навчання,

тому присутність учня ОБОВ’ЯЗКОВА!

1. Прокидайся до онлайн занять так, що б ти встиг виконати ранкову гігієну, одягнутись, причесатись, навести лад у своїй кімнаті, поснідати.Будь охайний!

2. Підготуйся до онлайн уроку, як у класі: на столі біля тебе підручник, зошит, щоденник та все інше необхідне приладдя.Будь відповідальний!

3. У кімнаті, де ти навчаєшся, тихо, жодних телевізорів, переглядів фільмів чи ігор, жодних людей на задньому плані, які можуть тебе відволікати.Будь уважний!

4. На урок заходь завчасно.Будь пунктуальний!

5. Заходячи на конференцію, підписуйся своїм ім’ям та прізвищем. Дотримуйся академічної доброчесності під час написання домашніх, самостійних та контрольних робіт. Будь чесний!

6. Вмикай завжди камеру, а мікрофон за потреби. Коли заходиш, привітайся з усіма. Будь вихований!

7. Користуйся функцією «Підняти руку» або напиши питання в загальному чаті, не перебиваючи тих, хто говорить.Будь справедливий!

8. Малювати на екрані можна тільки за проханням учителя.Будь чемний!

9. Слухай пояснення вчителя, слідкуй за демонстрацією, виконуй завдання в зошиті.Будь успішний!

10. Після уроку зайди до платформиHUMАN, подивись на свою оцінку в електронному журналі.Будь завжди в курсі справ!

11. Поважай учителя та його роботу. Завжди попереджай класного керівника про причину відсутності на онлайн уроках. Якщо тебе щось турбує, поговори про це з учителем-предметником або класним керівником.Будь відвертий!

Заступник директора з навчально-виховної роботи Лілія ЯКОВЕЦЬ-АКСИНТІ

Кiлькiсть переглядiв: 1124

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.